שוב מתקרב התאריך, והפעם בא לך האמת להפציץ. אבל מה לקנות? כבר יש לכם מספיק תמונות על בלוקים בגדלים שונים מעץ, שוקולד זו תוספת נחמדה אבל זה לא מספיק, ותכשיט או שייצא יקר מדי או שיראה שניסית לחסוך. התשובה: קורס הגנה עצמית לנשים, המתנה שכובשת את השוק, והיחידה שמייצרת שילוב בין חוויה ייחודית ומקורית, לקורס פרקטי ומעצים שיש שיגידו אף משנה חיים.

מהי הגנה עצמית, ומה מיוחד הגנה עצמית לנשים?

נתחיל דווקא מהסוף, ונגיד שהדבר שמייחד קורס הגנה עצמית לנשים הוא הרקע שממנו נשים מגיעות בכלל להתעניין בהגנה עצימת. בעוד שרוב הגברים ירגישו בנח ללכת לבדם ברחוב או בקווי התחבורה הציבורית, גם במהלך שעות הערב ובלילה, כמעט כל אישה תגיד שהליכה לבד בשעות החושך היא סיטואציה מלחיצה ומאתגרת מנטלית. למרבה הצער, הסטטיסטיקה אומרת שכמעט כל אישה תעבור במהלך חייה הטרדה מינית פיזית או מילולית על רקע מיני, ומכאן חשיבות רבה עבור המון נשים לקבל כלים שיוכלו לשמש אותן בעת הצורך, בין אם כדי להעניק בטחון, ובין אם כדי לפעול ברגע האמת.

הגנה עצמית לכשעצמה, עוסקת בטכניקות להדיפת תוקף ובטכניקות למניעת פעולה מצד תוקף מלכתחילה. כשמדובר על מניעה, מום דגש רב יותר על בניית בטחון עצמי, שיח על הצבת גבולות ברורים, שפת גוף ואף על יידוע על הגופים האחראיים על טיפול ומניעת הטרדות מיניות. בין היתר, לבניית הבטחון משתמשים בכלים פרקטיים הכוללים מגע פיזי והדיפת תוקף; בין היתר האימון כולל אקטים פיזיים מרובים, עבודה אינטנסיבית על כושר, וכן על טכניקות לחימה המבוססות על איתור הנקודות החלשות והפגיעות אצל התוקף תוך פגיעה בהן לשם הימלטות או לשם עיכוב התוקף והוצאתו מתפקוד.

הקורס משלב מוטיבים רבים מעולם האירובי והכח, ומאפשר לשלב פעילות גופנית עצימה מבלי ששמים לב, וכך להנות הן מאימון ומשריפת קלוריות מרובה, והן מרכישת ידע פרקטי ומעצים.

טווחי המחיר

טווחי המחיר של קורס הגנה עצמית לנשים גמישים מאוד ותלויים במספר פרמטרים:

  • אימון פרטני או כחלק מקבוצה;
  • אימון יחיד או סדרת מפגשים;
  • גיל המתאמנת, לרוב אימון לילדות ולנערות יהיה זול יותר מאשר לנשים;
  • סדרת מפגשים חד פעמית או מפגש שבועי קבוע במשך שנה;
  • רמת האימון;
  • מיקום האימון, בית הלקוחה או אולם אימונים קבוע;
  • איזור גיאוגרפי ורמת המאמנת או המאמן;

ככלל, ניתן למצוא מפגשים חד פעמיים בעלות של 150 ₪ למפגש, וסדרה הכוללת ארבעה מפגשים בעלות של 400 ₪, אך זאת כחלק מקבוצה ורק במקומות מסוימים. אימון פרטי בבית הלקוחה יכול להגיע גם ל-500 ₪ לאימון בודד, והדבר תלוי כאמור במגוון המשתנים שמצוינים.

לסיכום

בבחירת מתנה מקורית לאישה, כדאי לחשוב מחוץ לקופסא ולהעניק מתנה מקורית ושימושית באמת, קורס הגנה עצמית לנשים הוא בדיוק זה.