קורס בישול לגברים נראה לחלק מאיתנו כמתנה הטבעית והמושלמת לגבר שלנו, אך לחלקינו נראה הדבר הכי לא קשור בעולם. בתור מי שמגיעה מעולם הבישול, תנו לי לספר לכן שכמעט ולא נתקלתי בגבר שלא נהנה בקורס, וכן, אני מדברת גם על אלו שלא הפכו להיות השפים של הבית כשהוא נגמר. קורס בישול הוא מתנה מקורית ושווה במיוחד על רקע היעדר המתנות שאפשר לקנות לגבר. למי שנמאס לה מלתת גיפט קארד שהוא הדבר הכי לא אישי שיש, ולמי שנמאס לה רק לצאת למסעדה ואולי להוסיף איזו מתנה הזויה מחנות מתנות לגבר – קורס בישול לגברים הוא הדבר הנכון להעניק כדי לתת משהו ייחודי וחווייתי שעוד לא עשיתם.

אז איך נראה קורס בישול?

ישנם המון סוגים של קורסי בישול, אך ברובם מהלך הדברים כולל שיחת פתיחה קצרה והסבר על המנות שהולכים להכין, הכנה באווירה כיפית וקלילה, ובסוף כמובן ארוחה שמורכבת מהמנות שהוכנו. שיטה אחרת יכולה לכלול את אותו הרצף אך בפורמט של הכנת מנה ואכילתה כפול מספר המנות שהולכים להכין באותו יום.

כדי לבחור את הקורס המושלם, כדאי להיסגר על ארבעה דברים:

  1. האם המטרה היא לימוד אמיתי או יותר פאן ולהנות?
  2. האם אתם הולכים ללכת יחד או שהוא הולך ללכת לבד?
  3. כמה מפגשים תרצו שימשך הקורס?
  4. איזה סוג של אוכל אתם אוהבים ויבוא לכם לבשל?

אם לדעתך הוא בעניין של קורס בישול מקצועי, מומלץ לחקור ולהתקשר מראש כדי לוודא מה בדיוק כולל הקורס ולכמה זמן, כיוון שקורסים כאלו נמשכים זמן רב יותר ומטבע הדברים יקרים יותר. אם את בעניין של משהו חד פעמי, מומלץ לתת לסוג האוכל שאתם הולכים להכין את המשקל הגדול ביותר בבחירת הקורס, ולבוא באווירה קלילה ולהשתלב במהלך העניינים.

החלטה נוספת שכדאי לעמוד עליה היא האם תרצו לעשות שיעור פרטי, או כחלק מקבוצה. דווקא כשזה מגיע לאוכל, יש משהו מאוד נחמד בלהיות חלק מקבוצה ותוך כדי להיכנס לאווירת הצחוקים ושיתוף החוויות. מצד שני אם בא לך משהו אינטימי יותר, כמובן שקורס בישול זוגי הוא שיספק את הצורך.

מה הכלים שרוכשים בקורס?

כאמור, הכל תלוי בסוג הקורס שבוחרים בו. ככל והולכים על קורס מקצועי יותר, אפשר לרכוש מיומנויות חיתוך, בישול, אפייה וקונדיטוריה ברמה גבוה ביותר. לעומת זאת אם הולכים למפגש חד פעמי חוויתי, בדרך כלל יוצאים עם שלושה – ארבעה מתכונים מנצחים שאחרי שאימון עליהם כמה פעמים הופכים למנת הדגל בבית.

דבר נוסף שבוודאות תצאו איתו, הוא ביטחון. ביטחון לבשל, ביטחון לאלתר, וביטחון להנות גם משלב הכנת האוכל ולא רק משלב האכילה שלו. קורס בישול לגברים הוא קורס שלא תצטערו שרשמתן את הגבר שלכן אליו.