במאה ה-21 צפייה של ילדים בטלוויזיה מזמן עברה את שאלת ה"אם" ועברה לשאלת ה"מה". בעולם שיש בו כל כך הרבה תוכן לצפיית ילדים, חשוב לתת להם לצפות בסדרות שלא יכילו תכנים קשים ויהיו מותאמות לגילם ולתחומי העניין שלהם. אם גם אתם גדלתם על עודד פז והפיג'מות וחלמתם לפגוש את כוכבי ערוץ הילדים, ודאי תרצו שילדכם יקבלו תוכן דומה. אפשר לטבוע בקלות בתוך כל המבחר שיש ולפספס את הסדרות הטובות, וכדי שזה לא יקרה ריכזנו כאן עבורכם את המידע על סדרות הילדים האיכותיות שיש כיום.

סדרות מומלצות

האחים דה-גמה

סדרה ששודרה בערוץ לוגי בשנת 2009. זו סדרה קומית, אך כל פרק בה עוסק במדינה אחרת בעולם ומספר אודותיה. הגיבורים בסדרה נקראים על שמם של מגלי ארצות גדולים, ואותם מגלמים שחקנים מוכרים ואהובים דוגמת עודד פז, אילן רוזנפלד וקובי פרג'. הסדרה נותנת לילדים מידע נגיש וקליל על מדינות שונות, במעטפת הומוריסטית קלילה וצבעונית. אנחנו אהבנו מאוד וכנראה שלא רק- כי היא זכתה לשידורים חוזרים בערוץ הראשון.

הצלצול האמיתי

אם גדלתם על שעשועוני טלוויזיה בוודאי תשמחו לשמוע שגם היום הם קיימים, וניתן לצפות בגרסאות מודרניות של התוכנית. בתוכנית הצלצול האמיתי, הילדים המתמודדים מחולקים לקבוצות שמתחרות אחת בשנייה באמצעות משימות. המשימות מחולקות לנושאים על פי מקצועות בית הספר דוגמת גיאוגרפיה, טבע ומדע. התוכנית מזכירה מאוד את אימה הגדולה והמיתולוגית ששטוס, ובצירוף הרקע העדכני יותר והמנחים המעולים- דנה פרידר ועודד פז בעונה הראשונה, לירון רביבו ויונתן בשן בעונה השנייה, מדובר בסדרה כיפית ומעניינת.

הבנים והבנות

מדובר בסדרה פופולרית ואהובה של ערוץ הילדים שרצה כבר משנת 2013, למעט הפסקה של שנה אחת. גם פה מדובר בשעשועון, כאשר הקבוצות המתחרות הן קבוצת בנים וקבוצת בנות. המשימות מתבצעות בווילה ומרביתן קורות בבריכה. הקבוצה המנצחת זוכה בתואר "שליטי הקיץ" והיא בוחרת מה ישודר בערוץ הילדים למשך יום שלם. גם אם הפורמט נראה מעט תמוה אי אפשר לפקפק בהצלחה הגדולה שהתכנית זוכה לה ועל כן היא ראויה להיכנס לרשימה. את העונה הנחו מיטב הכוכבים של ערוץ הילדים כמו טל מוסרי, עודד פז, קווין רובין, בן זיני, אנה זק, דנה פרידר, אסף הרץ ועוד.

נינג'ה ישראל ילדים

אין צורך להסביר מהי תכנית נינג'ה ישראל, רק נגיד שפה מדובר בתכנית בגרסתה המותאמת לילדים בני 12-15. המנחים היו הסופרסטארים אליאנה תדהר ועודד פז, לצערנו שודרה רק עונה אחת של הריאליטי הכי חיובי שיצא לנו לפגוש בטלוויזיה. מדובר בתוכן שישלח את הילדים שלכם מהמסך בבית אל גינת הנינג'ה הקרובה, ורק זה שווה את הצפייה.

בוחרות במדע

גם זו סדרה שלצערנו זכתה רק בצורה אחת. לשמחתנו, המדע מתכנית מגיע דרך הילדה הכי מקובלת ומגניבה בשכבה וזה נותן לו מקום של כבוד בעיניי הילדים, מה שכבר חינוכי וחיובי בעינינו. בתכנית, הילדה גלי מראה לאבא שלה איך היא פותרת מגוון של בעיות יומיומיות בזכות המדע. הסדרה מלמדת ילדים מדע באופן קליל ומעניין ומראה שהוא יכול להיות מגניב ולא רק של חנונים- אז אנחנו לחלוטין בעד.

איפה ניתן לצפות בסדרות שברשימה?

מדובר בסדרות מגוונות שילדים רבים ימצאו את עצמם מתחברים לפחות לחלקן. את סדרות אלו ניתן למצוא באתר ביגי, אתר ביגי מכיל סדרות של מגוון הערוצים המובילים, גם סדרות נוסטלגיות וסדרות שאינן משודרות כיום. באתר, תוכלו למצוא בקלות את הסדרות שהצגנו כאן ואת מיטב הכוכבים של ביגי מכל הסדרות.