משפחות רבות רוכשות טרמפולינה לגינה עבור ילדיהם. הטרמפולינה לא מיועדת רק לכיף, אלא היא גם מיועדת כמתקן לפעילות ספורטיבית של הילדים אשר מגבירה את הכושר הגופני שלהם ומפתחת את שרירי גופם, משפרת את הקואורדינציה ומאזנת את היציבה. משפחות רבות מתלבטות איזו טרמפולינה לרכוש עבור ילדיהם שתסייע לפתח ולחזק בצורה הטובה את גופם וכן תהיה בטיחותית עבורו. יש לנו כמה טיפים לרכישת טרמפולינה לגינה בביתכם.

מבנה וגודל הטרמפולינה

צורת הטרמפולינה מאד חשובה טרמפולינה עגולה נפוצה, אך כדי שתהיה בטיחותית עליה להיות בגודל מסוים כך שתהיה מיועדת רק לילד אחד שיקפוץ עליה, היות שמרכז הכובד שלה הוא באמצע המשטח של הקפיצה. כאשר הילד קופץ הוא חוזר למרכז המשטח של הטרמפולינה משמע אם יקפוץ יותר מילד אחד על הטרמפולינה במקביל תהיה התנגשות ביניהם.

טרמפולינות לילדים לגינה מיועדת ליותר מילד אחד רצוי שהיא תהיה גדולה מאד או שהצורה של המשטח יהיה מתומן או מלבני. בדרך זו מרכז הכובד לא יהיה במרכז היות שמופעל לחץ שונה על משטח הטרמפולינה בצורת מלבן או מתומן. היא יכולה להתאים ליותר מילד אחד בתנאי שיהיו במרחק זה מזה. ככל שהטרמפולינה גדולה, היא בטוחה יותר לפי הגודל של משטח הקפיצה.

איכות של הטרמפולינה

העמידות והבטיחות של הטרמפולינה הם נושאים חשובים, כמו כן שילדת הטרמפולינה, משטח הקפיצה מערכת הקפיצים ורשת ההגנה של הטרמפולינה. רצוי ששלדת הטרמפולינה תהיה עשויה ממתכת מגולוונת אשר לא מחלידה היות שהיא מוצבת בחוץ בגינה והיא באה במגע עם הגשם והלחות. רצוי שהשלדה תהיה בעובי מינימלי של 1.5 מ"מ שתקנה לטרמפולינה חוזק ויציבות.

טיפים לרכישת טרמפולינה לגינה מאד יעזרו לכם לבחור טרמפולינה טובה ויציבה אשר תשרת אתכם זמן ממושך לכן חשוב לייחס למערכת הקפיצים חשיבות יתרה היות שהם ישרתו את הילד בזמן שהוא קופץ. מערכת הקפיצים מחברת את משטח הקפיצה של הטרמפולינה למסגרת ההיקפית התחתונה של השלדה. צריך לבדוק ולוודא שגם הקפיצים עשויים ממתכת מגולוונת שלא מחלידה או שהקפיצים מצופים אבץ או שילוב של שניהם.

יש קפיצים עשויים מפלדה מחוסמת גם קפיצים אלה בטיחותיים. אורך הקפיצים הוא חשוב ומומלץ שהאורך המינימלי לא ירד מ 17-16 ס"מ והאורך המירבי לא יהיה יותר מ 22-21 ס"מ. כמו כן חיבור הקפיצים חייב להיות חזק, עמיד ומהודק היטב לשלדה שלא יתרופף או יתרומם בזמן שקופצים עליו.